Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ YURTLARDA KALAN DEPREMZEDELERİ UNUTMADI

22 Mart 2023 , Çarşamba


Van Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Van’a gelen depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor. Belediye ekipleri, yurtlarda kalan depremzedeleri ziyaret ederek, giyim ve ihtiyaç malzemeleri dağıtımında bulunuyor. 

Büyükşehir Belediyesi, depremin yaralarını sarmak için yardım çalışmalarına devam ediyor. Depremin ardından Van’a gelerek yurtlara yerleşen depremzedeler için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi, çocuk ve yetişkin polar takımları, atkı ve bere takımları, bebek battaniyeleri, çocuk hırka ve yelekleri olmak üzere 1826 adet kıyafet üretti. Üretilen kıyafetler kentte Seyit Fehim Arvasi Yurdu, Van Yurdu ve Aişe Sıddıka yurtlarında kalan afetzedelere dağıtıldı.

Temel ihtiyaç malzemeleri başta olmak üzere giyim ve diğer alanlarda yapılacak yardımlar belirli periyotlar halinde devam edecek.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.