Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZCE YAPILAN 4 ADET GENÇLİK MERKEZİNDE SONA GELİNDİ

23 Mayıs 2023 , Salı


Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 4 adet gençlik merkezinde sona gelindi. 750 metrekarelik alan üzerine inşa edilen kadın ve gençlik merkezleri kısa süre içinde hizmete açılacak. 

Gençlerin ve kadınların müzik, görsel sanatlar ve meslek edindirme eğitimlerini alabilecekleri yeni alanlar inşa eden Büyükşehir Belediyesi, 2’si İpekyolu ilçesi 1’i Edremit ve 1’i Tuşba ilçesinde olmak üzere 4 adet yeni gençlik merkezi kurdu. 

İpekyolu ilçesi Selimbey ve Kevenli Mahalleleri ile Edremit ilçesi Süphan Mahallesi ve Tuşba ilçesi Beyüzümü Mahallesinde yapılan kadın ve gençlik merkezleri bitme aşamasına geldi. Kısa süre içerisinde hizmete açılacak olan kadın ve gençlik merkezleri 2 kat ve yaklaşık olarak 750 metrekarelik alan üzerinde inşa edildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca, mahallelerin ihtiyaçları göz önüne alınarak modern bir şekilde tasarlanan merkezlerde, sosyal bilimler, kişisel gelişim, dil eğitimleri, sağlıklı yaşam, güzel sanatlar ve meslek edindirme kursları yer alacak.  

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı öncülüğünde hayata geçirilen proje ile kadınların ve gençlerin faydalanacağı merkezler kısa zaman içerisinde mahallelinin hizmetine açılacak.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.