VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EŞBAŞKANLARIMIZDAN REHABİLİTASYON MERKEZİNE ZİYARET

15 Mayıs 2019, 16:55


Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, Engelliler Haftası vesilesiyle rehabilitasyon merkezinin öğrencileriyle araya geldi. Verilen eğitime dair bilgi alan Eşbaşkanlar, parmak boyama etkinliğine katıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, Engelliler Haftası vesilesiyle Şehrivan Rehabilitasyon Merkezi’nin öğrencileriyle araya geldi. Eşbaşkanlar Özgökçe ve Avcı’ya Genel Sekreter Vekili Engin Akın’da eşlik etti.

Rehabilitasyon Müdürü Yusuf Ertaş tarafından karşılanan Eşbaşkanlar, merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 200 öğrencisi bulunan ve 12 eğitmen ile 2 fizyoterapistin eğitim verdiği merkezde sınıfları gezen Eşbaşkanlar, eğitmenlerden bilgi aldı.

Eğitmen ve öğrencilerle sohbet eden Eşbaşkan Özgökçe, engellilere yönelik yapılacak çalışmaların önemine değindi. Özgökçe, “Bizler sizlerin ihtiyaç duyduğu eksikleri ve hizmetleri yapmak istiyoruz. Özellikle eğitim olanaklarından, spor aktivitelerine kadar her alanda sizlere destek çıkmak istiyoruz. Engelliler Haftası’nda olduğumuz bu haftada biz sizlerle bazı görüşmeler yapmak istedik. Ama bu haftaya mahsus olan bir şey değil. Alacağımız her kararla ilgili bu ihtiyaç duyulan alanları gözeten bir çalışma içinde olacağız. Eğer bir kaldırım yapıyorsak örneğin; engellilere uygun yapılmadıysa bu kaldırımın hiçbir anlamı yoktur. Bu bakış açısıyla hareket edeceğiz” dedi.

Eşbakanlar, ardından rehabilitasyon merkezinin bahçesinde düzenlenen etkinliğe dahil oldu. Öğrenci ve eğitmenler ile toplu fotoğraf çeken Eşbaşkanlar, rehabilitasyon merkezinden ayrıldı.