Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

LÖSEMİ HASTALARI SERAMİK BOYAYIP MORAL DEPOLADI

14 Eylül 2023 , Perşembe


Van Büyükşehir Belediyesi Lösemi tedavisi gören kadın hastalar için moral ve dayanışma programı düzenledi. Programda lösemili kadınlar seramik boyayıp, güzel vakit geçirdi. 

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, LÖSEV İl Temsilciliği “Hayat Bağları Projesi” kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Başkanlığı atölyelerinde lösemili kadınlar için program düzenledi. Yapılan programa lösemi tedavisi gören ve tedavi sonrası hastalıktan kurtulan kadınlar ile yakınları katıldı. 

Programda kadınlara hastalıkla ilgili bilgiler verilirken, tedavilerinin ardından hastalıktan kurtulan kadınlar için pasta kesilip moral verildi. Kadın ve Aile Hizmetleri Başkanlığı kurslarında usta öğreticilik yapan kadınlar ise katılımcılara el yapımı seramik Van kedileri hediye ederek, boyamalarını birlikte yaptı. Etkinlikte bir araya gelen kadınlar moral ve desteğe ihtiyaç duydukları bugünlerde yanlarında olan Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Program verilen ikramların ardından sona erdi.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.