Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

VALİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ OZAN BALCI'DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

18 Mayıs 2023 , Perşembe


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Mesajda şu ifadeler yer aldı, 

"19 Mayıs 1919" azmin ve kararlılığın zafere dönüştüğü, şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberliğin her türlü zorluğu yenebileceğinin, asil milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin tüm dünyaya en yüksek sesle gösterildiği, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Milletimizin umutlarının inanca dönüştüğü gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi yeniden çizilmiştir. 

Azim, inanç, mücadele ve başarının timsali bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi geleceğe bakış ve milletimizin geleceğinin sahiplenilmesi sorumluluğunun nesilden nesile devredilmesi manasında büyük bir anlamı da içinde barındırmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve “Gençler! Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız. ” diyerek bu güveni açıkça ifade etmiştir.

104 yıl önce olduğu gibi istiklal ve istikbaline sarılan gençlerimizin bugün de aynı heyecanla, geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları, öğretmenleri ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde ve sporda elde edecekleri başarılarla taçlandıracağına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin, Vanlı hemşehrilerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.