İTFAİYE BİRİMİ İÇİN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ

İTFAİYE BİRİMİ İÇİN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ

İTFAİYE BİRİMİ İÇİN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ
Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, İtfaiye Daire Başkanlığının Altıntepe’de bulunan hizmet binasına yaptığı ziyarette, brifing alarak itfaiyenin mevcut durumu hakkında bilgiler aldı. 
İtfaiye Teşkilatının Van ve ilçelerde ki mevcut durumu ile ilgili sunumu izleyen Yalçın, yetkililerin verdiği bilgilerin değerlendirilerek, itfaiyenin kentte ki konumunun daha da etkin hale getirileceğini söyledi.
Yalçın, burada ki konuşmasında itfaiyenin iyi bir eğitimden geçmesinin gerekliliğinin önemine dikkat çekerek, “yaptığımız işte uzmanlaşmalıyız. İtfaiye gibi önemli bir birimde çalışanların kimyasal yangınlar dahil her türlü yangında en iyi müdahaleyi yapması için eğitimini tam anlamıyla yapması gerekir” dedi.
Bunun için sistematik olarak itfaiye personelinin eğitileceğini belirten Yalçın, itfaiye birimleri önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Her an hazır olmalı tedbirlerimizi almalıyız. İtfaiye asli görevine yapmalıdır. “Bir devlet bir orduyu yüzyıl besler, bir kez savaşır” sözü bizim için de geçerli. Bizler her türlü donanım ve personelle göreve hazır olmak için teyakkuzda olacağız. Yangınlara da anında müdahale ederek, görevimizi en iyi şekilde yapacağız” şeklinde konuştu.
İtfaiye Hareket binasının merkeze uzak olduğunu, bunun da beraberinde büyük sorunlar getirdiğine  dikkat çeken Yalçın, acil olarak itfaiyenin kentin her yerine en kısa zamanda ulaşabilir hale getirmek için merkezi yerlerde yeni alanlar oluşturmalıyız. Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için itfaiyenin her açıdan donanımlı ve hazır olması gerekir. Sorumluluğumuzun farkında olmalıyız”  açıklamasında bulundu.
Toplantıya Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer, Salih Allahverdi, İtfaiye Daire Başkanı Abdulilah Arvas, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Muhammed Aydın ve teknik heyet katıldı.
 
BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları