Büyükşehir YÖREX 2017’ye dolu dolu katılıyor

Büyükşehir YÖREX 2017’ye dolu dolu katılıyor

Büyükşehir YÖREX 2017’ye dolu dolu katılıyor

Antalya'da bu yıl 8. si yapılacak olan Yöresel Ürün Fuarı’na (YÖREX 2017) Van Büyükşehir Belediyesi damga vuracak. Fuarda etkili kent tanıtım çalışmalarının yanında, Büyükşehir Belediyesi Kadın Kooperatifinin el emeği ürünleride görücüye çıkacak. 

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin tanıtılması ile ilgili yoğun bir mesai harcıyor. Bu kapsamda her yıl Antalya'da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) kurulacak Van tanıtım standında Büyükşehir Belediyesi de yerini alacak. 13-17 Eylül arası düzenlenecek fuarda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca 5 gün boyunca bir yandan sinevizyon sunumu ile Van’ın güzellikleri katılımcılara gösterilirken bir yandan da tanıtıcı broşür-kitapçık ve CD’ler dağıtılacak. 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Kadın Kooperatifinin ürettiği bal, sabun ve el emeği halı-kilimler de görücüye çıkacak. 

Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen YÖREX Fuarına, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Ticaret Borsası, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Van Aşçılar Federasyonu gibi Van’ı temsil eden bir çok kurum ve dernek katılacak.

BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Deniz Otobüsü Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları