VALİ ZORLUOĞLU’NDAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ ZORLUOĞLU’NDAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ ZORLUOĞLU’NDAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Engelli bireyler için 1992 yılından bu yana dünya genelinde “Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık, ülkemizde de engelli vatandaşlarımıza ve sorunlarına yönelik farkındalık oluşturacak etkinliklere yer verilen, özel ve önemli bir gün olarak kabul görmüştür.

Devletimiz, engelli bireylere özel hizmetlerini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız başta olmak üzere, diğer bakanlıklarımız ve yerel yönetimlerimiz eliyle ulaştırmakta, özel bakım merkezleri, umut evleri, bakım, rehabilitasyon ve aile danışma merkezleri gibi kurumlarında kamu imkanlarını, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine seferber etmektedir. 

Engelli bireylerin toplum içerisindeki varlıklarını kabullenmek, eğitimden spora, ulaşım ve fiziksel çevre düzenlemelerinden istihdama kadar pek çok alanda kendilerini yetersiz ve yalnız hissetmeyecekleri imkanlarla buluşturmak, yalnızca devletimizin değil, toplumun her kesiminin, her bireyin görev ve sorumluluğudur. 

Engelli bireylerimiz ise karşılaştıkları bir takım olumsuzluklar dolayısıyla toplumla bağlarını koparmamalı, önce kendileriyle sonra da çevreleriyle barışık olmaya gayret etmelidir. Sosyal hayattan kendilerini soyutlamayan, üretken birey olmayı amaçlayan engelli bireyler, mutlaka başarı ve mutluluğa da ulaşacak, böylelikle hayatlarındaki en büyük engeli bu yolla aşmış olacaklardır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm talep ve beklentilerinin gerçekleştiği günlere, yaşama sevinçlerini hiçbir zaman kaybetmeden ve kısa sürede ulaşmaları dileğiyle, tüm engelli vatandaşlarımızın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutlar, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.

Murat ZORLUOĞLU

Van Valisi

BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Deniz Otobüsü Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları