Vali Zorluoğlu, sahil yolu ve park alanlarını inceledi

Vali Zorluoğlu, sahil yolu ve park alanlarını inceledi

Vali Zorluoğlu, sahil yolu ve park alanlarını inceledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, kentin farklı noktalarında yapılması planlanan park alanları ve sahil yolu gibi rekreasyon alanlarını inceledi. 

Van’da göreve başladığı günden bu yana kente vizyon katacak çalışmalara imza atan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Van için mega proje değerinde olan yeşil alan ve sahil yolu projeleri ile ilgili bizzat incelemelerde bulundu. Meraşal Fevzi Çakmak Caddesi, Şerefiye Caddesi, Eski Devlet Hastanesi civarı ile Toprakkale ve iskele sahil kısmında yapılması planlanan çalışmalarla ilgili yerinde inceleme yaparak ilgili birim amirlerinden bilgi aldı. 

İlk olarak Meraşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde başlayan Vali Zorluoğlu, burada yapılması planlanan yol genişletme ve kaldırım çalışması ile ilgili incelemelerde bulundu. Buradan yürüyerek çalışmaları tamamlanan Şerefiye Caddesi’ne geçen Vali Zorluoğlu, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) ait 32 bin 700 metrekarelik alanda yapılması planlanan park ve içindeki sosyal donatılarla ilgili ön çalışma yapılmasını istedi. 

Burada çalışan işçilerle kısa süre sohbet eden Vali Zorluoğlu, daha sonra Eski Van Devlet Hastanesi civarında yapılması planlanan yol genişletme ve Akköprü bağlantı proje alan çalışmasını inceledi. Daha sonra Toprakkale’ye geçen Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin eski asfalt şantiyesinin bulunduğu 63 bin metrekarelik alanda yapılması düşünülen park alanıyla ilgili de bilgi aldı. 

Vali Zorluoğlu ayrıca İskele Yaşar Kemal parkı ile tarihi Van Kalesi arasında ekolojik dengeyi bozmadan yapılacak olan sahil yolu ile ilgili de yerinde inceleme yaparak, projelendirme talimatı verdi. 

BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Deniz Otobüsü Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları