Van Büyükşehir Belediyesinden bahar temizliği

Van Büyükşehir Belediyesinden bahar temizliği

Van Büyükşehir Belediyesinden bahar temizliği
Van Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler kentte bahar temizliği yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, kış sonrası parklarda, caddelerde ve sokaklarda temizlik ve ağaç bakımlarını yapıyor. 
Van Büyükşehir Belediyesi, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Şube Müdürlükleri, şehir genelinde çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir’e bağlı ekipler, bahara hazırlık çalışmaları kapsamında kentin birçok noktasında kış sonrası temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yürütüyor.
Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü, aralarında Cumhuriyet, İskele, Maraş ve Sıhke caddelerinin de bulunduğu cadde ve sokaklarda adeta temizlik seferberliği başlattı. Ekipler, 31 ana arteri ve ara sokakları baştan aşağı yıkayıp kıştan kalma buz ve çöplerden arındırdı.
Yine temizlik işlerine bağlı ekipler, parklarda da bir temizlik çalışması yaptı. Zeve Şehitliği başta olmak üzere Kültür, Yaşar Kemal, Demokrasi, Ahmedi Hani gibi birçok parkta temizlik ve onarım çalışmaları da yapılıyor. 
Öte yandan Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü de İskele, İkinisan, Cumhuriyet, Maraş caddeleri ve parklarda ağaç bakım ve budaması yapıyor. Budama çalışmaları sonrasında kesilen dallar temizlik işleri ekiplerince temizleniyor. 
 
BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları