Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ALZHEİMER FARKINDALIK PROGRAMI DÜZENLEDİK

22 Eylül 2023 , Cuma


Van Büyükşehir Belediyesi ‘Alzheimer Farkındalık Günü’ nedeniyle Alzheimer hastaları ve ailelerine yönelik farkındalık programı düzenledi. 

Büyükşehir Belediyesi dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ‘21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ nedeniyle bir program düzenledi. Büyük Şehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Alzheımer Derneği Van Şubesi tarafından bir otelde düzenlenen programda Alzheimer hastalığı ve hastalıkta yapılması gerekenler konusunda katılımcılara çeşitli bilgiler verildi. Ayrıca program kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek için bisiklet toplulukları, kurtuluş parkından programın yapıldığı otele kadar pedal çevirdi. 

Çeşitli ikramların yapıldığı program, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve dilek balonlarının uçurulmasıyla sona erdi.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.