Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ EDREMİT İLÇESİNDEKİ ARSA SATIŞLARINA BAŞLADI

23 Eylül 2023 , Cumartesi


Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde hayata geçirilen ‘Van Mavi Şehir’ Projesi’nde arsa satışları başladı. İlk günde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği arsaların 10 parselinde satış gerçekleşirken, geri kalan parsellerin satışları ise devam edecek. 

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir fırsat sunduğu ‘Van Mavi Şehir’ projesi adım adım hayata geçiriliyor. Yaklaşık olarak 2 yıl üzerinde çalışılan, imar planı, zemin etütleri ve yasal tüm süreçleri tamamlanan proje alanı yapılaşmaya uygun hale getirildi. Edremit İlçesi Eskicami ve Yenicami Mahallelerinde Çevre Yolu’na nazır olan proje alanında altyapı ile ilgili çalışmalar yapılarak, arsa satışlarına başlandı.

Van Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasında bulunan Emlak İstimlak Daire Başkanlığınca kayıtlar alınarak, encümen tarafından gerçekleştirilecek olan satışlar, 15 gün boyunca her gün mesai saatleri içerisinde devam edecek.

Arsa almak isteyen vatandaşlar Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığına başvurarak detaylı bilgi alabilecek.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.