VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

11 Temmuz 2019, 14:59


Van Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2025 yılı Stratejik Plan hazırlama çalışması sürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2025 yılı Stratejik Planlama hazırlık çalışmaları sürüyor. Çalışma kapsamında belediyenin meclis toplantı salonunda, meclis üyeleri Hatice Kiye, Kemal Yıldırım, Cemil Komi ve Aslı Özdemir’den oluşan Stratejik Plan Komisyonu ve Genel Sekreter Vekili Engin Akın’ın da katılımıyla, daire başkanları yapılacak çalışmalara dair sunum yaptı. 

Stratejik planlar yapılırken öncelikle amaç ve hedeflerin belirlendiğini dile getiren Akın, kent gelişimi için gerçekçi ve uygulanabilir projeler ele alınacağını söyledi. Akın, “Belediyemizin bütçesi dahilinde kentte yaşayanların ortak amaçlarının karşılanması için çalışmalarımıza başladık. Bundan sonraki süreçte dış paydaşlarla ve halkımızla çalışmalarımız devam edecek. Hizmetlerimizi ayrım yapmadan bu kentteki herkese götüreceğiz. Hep birlikte çalışacağız ve başarılı olacağız. İstediğimiz hedefe ulaşmak için yol haritamızı, planlarımızı bu doğrultuda şekillendireceğiz” dedi.

Öte yandan, yapılacak stratejik planlamaya katılım için mahallelerde başlatılan geniş katılımlı halk toplantıları sürerken, 5 yıl için yapılacak çalışmalarla en az 25 yıl hedefleniyor.