VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ, VALİ ZORLUOĞLU İLE BİRLİKTE 380 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ ÇAĞRI MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI

16 Nisan 2018, 12:26


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, partisinin Edremit ve Tuşba kadın kolları kongrelerine katılmak, Van Organize Sanayi Bölgesinde (Van OSB) çağrı merkezi açılışını gerçekleştirmek ve kentteki iş adamlarıyla istişarede bulunmak üzere Van’a geldi.

Sabah saatlerinde geldiği Van Ferit Melen Havalimanında Vali Murat Zorluoğlu, il protokolü ve partisinin il teşkilatı yöneticileri tarafından karşılanan Bakan Zeybekci’nin ilk durağı, Ak Parti Edremit Kadın Kolları Kongresi oldu. Burada partililere hitap eden Bakan Zeybekci, daha sonra Vilayete geçerek valilik şeref defterini imzaladı ve Vali Zorluoğlu ile makamında bir süre görüştü. 

Programının devamında Van OSB’de Türkiye’deki 11. Çağrı merkezini kurarak ilk etapta 380 Vanlı genci istihdam eden dünyaca ünlü GSM firması Vodafone’un çağrı merkezi açılışını gerçekleştiren Bakan Zeybekci, merkezi gezerek yetkililerden bilgi aldı ve incelemelerde bulundu.

Açılışın ardından Tuşba Fuar ve Kongre Merkezinde ziyarete açık olan, 9. Van İnşaat Yapı Makina ve Mobilya Fuarı’na da uğrayan Bakan Zeybekci, Vali Zorluoğlu ve beraberindekilerle kısa süre fuar alanındaki stantları gezdi.  

Van programı kapsamında Ak Parti Tuşba Kadın Kolları Kongresine de katılan Bakan Zeybekci, kentte son olarak Elitt World Otel’de Vanlı iş adamları ve iş dünyası sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi ve yatırım teşvikleri konusunda istişarede bulundu. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray’ın da katıldığı toplantının ardından Van’dan ayrıldı.