Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EKSİ 30 DERECEDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI YAPIYORUZ

19 Ocak 2022 , Çarşamba


Van Büyükşehir Belediyesi, eksi 30 dereceye kadar düşen havaya aldırış etmeden kırsal mahallelerde karla mücadele çalışması yürütüyor.

Vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak adına Sibirya soğuklarında bir metreyi aşan kar kalınlığa rağmen zorlu coğrafyada karla mücadele çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi’nin kar canavarları çift vardiya halinde geceli gündüzlü çalışarak mahalle yollarını tek tek ulaşıma açıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri, hava sıcaklığının eksi 30 derece düştüğü bazı bölgelerde kapalı yolların açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Gürpınar İlçesinde 25 kilometrelik yol ağı bulunan Topsakal grup yolunda bulunan Uzungedik Mahallesi, Sevindik Mahallesi ve bu mahallelere bağlı Toygun, Süngübayır mezralarını yolunu yoğun kardan temizlenerek tekrardan vatandaşların ulaşımına açtı.

Karla mücadele çalışmalarından oldukça memnun kaldıklarını belirten Uzungedik Mahallesi Muhtarı Hadi Bilek, “Kar Yağdığı zaman Van Büyükşehir Belediyesi imdadımıza yetişiyor. Ekipler hemen gelip yollarımızı açıyorlar. Yolu açmak içi çok büyük emek ve hizmet veriyorlar. Yol açma ile ilgili bir sıkıntımız yok. Hastamız olsa hemen imdadımıza yetişiyorlar. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kar yağışından dolayı yolu ulaşıma kapanan 59 mahalle ve bu mahallelere bağlı 89 mezra yolunun açılması için de ekipler aralıksız bir şekilde çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi, 250 araç ve 650 personelle yaklaşık 6 bin kilometrelik yol ağında karla mücadele çalışması yapıyor.


Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.