KELEBEK HASTASI ÇOCUKLARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YARDIM ELİ

KELEBEK HASTASI ÇOCUKLARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YARDIM ELİ

KELEBEK HASTASI ÇOCUKLARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YARDIM ELİ

Van Büyükşehir Belediyesi "kelebek" hastası Karakoç kardeşlerin rahat uyumaları için ağrı giderici özel tasarım şişme yatak ve baza aldı. 
Sosyal Belediyecilik anlayışını yaptığı hizmetlerle yeniden tanımlayan Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara yaptığı yardımları aralıksız sürdürüyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, İpekyolu İlçesi’ne bağlı Çalımlı Mahallesinde yaşayan 10 nüfuslu Karakoç ailesine ulaştı. Sosyal Hizmet uzmanlarının yaptıkları tespitler sonucunda ailenin maddi durumunun kötü olduğu ve iki çocuğunun halk dilinde "kelebek" hastalığı olarak bilinen "epidermolizis bülloza" hastası olduğu belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucunda maddi imkansızlıklar yaşayan aileye yardımda bulunulurken, 17 yaşındaki Ergin ve 12 yaşındaki Serkan’a rahat uyumaları için ağrı giderici özel tasarım şişme yatak ve baza alındı. Alınan yatak ve baza sosyal destek uzmanları tarafından eve götürülerek kuruldu. 
Alınan yatak sayesinde artık geceleri daha rahat uyuyacaklarını belirten Ergin Karakoç “Ailemizin maddi durumu nedeniyle daha önce normal yataklarda uyuyorduk. Bu da benim ve kardeşimin ağrılarını artırıyordu. Bugün bize Büyükşehir Belediyesi tarafından özel yataklar getirildi. Ben bu güzel hediye için çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla kentin her noktasındaki muhtaç insanlara ulaşmak adına özverili bir şekilde çalıştıklarını belirten Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selim Elhansu “Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız kentimizin her noktasındaki dar gelirli ailelere ulaşmak devletimizin gücünü şefkatini vatandaşımızın yanında hissettirmektir. Bugünde bu güzel çocuklarımıza özel tasarım yatak ve baza aldık. İyi günlerde kullansınlar. Çalışmalarımız 2018 yılı içinde de  hız kesmeden devam edecektir” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Deniz Otobüsü Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları