TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Van'da Turizm Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin startı verildi. Etkinliklerde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından da vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. 

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” etkinlikleri Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun kurdeleyi kesmesiyle başladı. Festivale vatandaşlar büyük ilgi gösterirken İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun müzik eşliğinde sergilediği halk oyunları gösterisi meydana toplanan vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Yine alandaki Van konulu resim ve fotoğraf sergisi de yoğun ilgi gördü. 

Etkinliklere katılan vatandaşlara da Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından kavurma pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Van İl Kültür Turizm Müdürlüğünün organizasyonunda Cumhuriyet Caddesi üzerindeki festival alanında gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu'nun yanı sıra İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, İl Kültür Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ve kurum amirleri katıldı.

BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Deniz Otobüsü Saatleri
Su Borcu Ödeme
188
E-imar
Belvan Dolum Noktaları