Van Büyükşehir Belediyesi

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli Vanlı Hemşehrilerim;

               Malum olunduğu üzere, bölgemizde, komşu coğrafyalarda ve dünya genelinde önemli olayların yaşandığı, özellikle ülkemiz açısından elim hadiselerin cereyan ettiği bir yılı artık geride bırakıyoruz.

               Yıldan yıla, kalkınmasını kararlılıkla ve büyük ivmeyle sürdüren devletimiz, kökü dışarıda, icracıları sınırlarımız içerisinde konuşlanan hainler tarafından hem ekonomik hem sosyolojik hemde manevi anlamda yıpratılmaya, direnci kırılmaya hatta çökertilmeye çalışılmaktadır.

               Ülkemiz, yıl içerisinde malum maşaların askerimize, polisimize, hatta sivil vatandaşlarımıza güzel ülkemizin dört bir yanında kurduğu alçakça tuzakların yanı sıra, 15 temmuz gecesi hain darbe kalkışması ile karşı karşıya kalmıştır.

               Milletimiz, Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde iradesini korumak ve bu hıyanete dur demek için milletin milletin hizmetinde görev yapan güvenlik güçlerimizle birlikte ayağa kalkmış ve yüzlerce şehit vermiştir. Binlerce insanımız aynı olaylarda ülkesi, devleti ve milleti için farklı şekillerde yaralanarak gazilik şerefine ulaşmıştır. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

               Kanaatimce 2016 yılında milletimizin en önemli kazancı, darbe kalkışmasında da açıkça görüldüğü gibi, milli manevi değerlerine ve iradesine, birlik ve beraberliğine kastedildiğinde bir şevki manevi şahlanarak, her türlü ihtilafını bir kenara bırakarak kenetlenmesi ve hiçbir güce, hiçbir örgüte yada silaha yenilmeyeceğini yedi düvele kanıtlamış olmasıdır.

               Geride kalan yılda yaşadığımız üzücü olayların ve acıların 2017 yılında tekrarlanmamasını diliyor, milletimizin yeni yıldan itibaren 79 milyon ferdiyle el ele, gönül gönüle kenetlenerek, her türlü fitneye inat kardeşçe yaşamasını ve yeni yılın Vanlı hemşehrilerimize, milletimize  ve tüm insanlığa sağlık, huzur mutluluk getirmesini Cenab-ı allah’tan niyaz ediyorum,

               Selam ve saygılarımla…

Başkan
64x64

Baskanın Mesajı

Devamı...
64x64

Başkanın Özgeçmişi

Devamı...

Başkanımız

Van Belediye Başkanı İbrahim Taşyapan
İbrahim Taşyapan
Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili