Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN ‘100 KADIN 100 EMEK’ TEMALI SERGİ

17 Kasım 2023 , Cuma


Van Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ‘100 kadın 100 emek’ temalı sergi açtı. 2 gün açık kalacak sergide tamamı el emeği olan yüzlerce ürün sergileniyor.

Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Van Kadın Kooperatifleri Derneği’nin ortak çalışması ile açılan sergide kadın kursiyerler tarafından üretilen el emeği, göz nuru ürünler yer alıyor. 

İpekyolu ilçesindeki Atatürk Sanat Galerisi’nde bulunan serginin açılışına AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek, Kadın Kooperatifleri Derneği üyeleri ve kadın kursiyerler katıldı. 

100’lerce ürünün yer aldığı sergide, birbirinden farklı tablolar, ahşap ve seramik ürünler, el emeği göz nuru dikiş-nakış ürünlerinin yanı sıra kadın kooperatifleri tarafından üretilen yöresel lezzetler de yer alıyor. 

Vatandaşların ilgi gösterdiği sergi, yarın da açık olacak.


Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.