Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ OZAN BALCI’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

18 Eylül 2023 , Pazartesi


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ozan Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi,

"19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal Rütbesi' ile 'Gazilik' unvanının verildiği günün yıldönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

Aziz Milletimiz, tarihin her döneminde karşılaştığı tüm zorluklara karşı bağımsız yaşamayı, kutsal vatan toprağını kanı ve canı pahasına korumayı ilke edinmiştir. Bu nedenle şehitlerimiz ve gazilerimiz bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleridir.

Cennet vatanımız, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Vatanseverlikleri ve cesaretlerini örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmanın devlet ve millet olarak en büyük sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.

Bu vesileyle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz ile onların ve şehitlerimizin değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.