Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ozan Balcı’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

14 Mart 2023 , Salı


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ozan Balcı “14 Mart Tıp Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi;

14 Mart 1827 tarihinde 'Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire' adlı tıp okulunun açılışı, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. 1919 yılından günümüze kadar 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Gece gündüz demeden, zaman ve mekân tanımaksızın insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri, büyük fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir.

Yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sağlık personelimiz fedakârca görev yaparak vatandaşlarımızı yalnız bırakmamış ve yaraların sarılabilmesi için büyük çaba göstermişlerdir. Van'daki tüm kamu görevlilerimiz gibi sağlık çalışanlarımız da deprem bölgesine intikal ederek vatandaşlarımıza hizmet etmektedirler. Her birine ayrı ayrı müteşekkiriz.

Devletimiz hem sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet almasını sağlamak, hem de bu hizmeti sunan tüm sağlık personelimizin daha özverili bir şekilde çalışmalarına imkân sağlayacak kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekânlarda hizmet verebilmeleri için önemli yatırımlar yapmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; insana hizmet gibi kutsal bir görevi icra eden, yılın her günü, günün her saati özveriyle çalışan hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı gönülden kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.