VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Zabıta Ekiplerimiz Fırın ve Tandır Evlerini Denetledi

23 Mayıs 2024 , Perşembe


Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerimiz kent genelinde hizmet veren fırın ve tandır evlerini denetledi.

 Halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyemiz Zabıta Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şubesi ekipleri denetimlerine devam ediyor. Bu kapsamda fırınları ve tandır evlerini tek tek gezen ekipler, gramaj, hijyen, maske, eldiven kullanımı ve iş yeri açma, çalışma ruhsatlarını kontrol etti.

Farklı noktalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde ayrıca ürünlerin son tüketim tarihleri, hijyen koşulları, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyenleri, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğunu da denetlendi. Eksiklikleri tespit edilen işletmeler hakkında tutanak tutularak, gerekli uyarılar yapıldı. 

Zabıta Daire Başkanı Cahit Turan’ın da katıldığı denetimde konuşan Gıda Mühendisi Elif Bağlayıcı Güngör, “Eşbaşkanlarımızın talimatlarıyla Zabıta Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şubesi olarak fırın ve tandır evlerini denetliyoruz. Eksikleri olan işletmelerimizi uyardık. Daha sonra uyardığımız işletmelerimiz tekrar denetlenecek. Eğer eksikleri giderilmemiş ise cezai işlem uygulanacak. Bizler halkımızın sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması için denetimlerimizi sürdüreceğiz”  dedi. 

Denetimler kent genelinde belirli periyotlar dahilinde devam ediyor.


Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.