Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

DOĞUM SANCISI TUTAN KADIN KARLA MÜCADELE EKİPLERİMİZCE KURTARILDI

13 Ocak 2022 , Perşembe


Van'da doğum sancısı tutan Bedia Güler adlı kadın, Büyükşehir Belediyesi'nin Karla Mücadele ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından kurtarılarak, hastaneye ulaştırıldı.

Kar yağışı ve tipinin hayatı olumsuz yönde etkilediği Van'da, Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadelesi sürüyor. Kar yağışının etkili olduğu İpekyolu ilçesine bağlı Ortanca mahallesinde de akşam saatlerinde 112 Acil servisine doğum ihbarı geldi. İhbarın alınmasıyla çıkış yapan sağlık ekipleri, Büyükşehir Belediyesine ait karla mücadele araçlarının eşliğinde mahalleye doğru ilerledi. Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından mahalleye ulaşan ekipler hamile kadına ilk müdahaleyi yaptıktan sonra güvenli bir şekilde alarak hastaneye ulaşımını sağladı.

Hastaneye kaldırılan Bedia Güler'in erkek çocuğu dünyaya getirdiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Eşinin ve bebeğinin sağlıklı olmasından ötürü mutluluğunu ifade eden baba Hikmet Güler ise, Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele ekiplerine ve 112 Sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.
Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun bir şekilde web sitemizde çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.