Van Büyükşehir Belediyesi
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

VALİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ MEHMET EMİN BİLMEZ’İN 1 MAYIS MESAJI

1 Mayıs 2021 , Cumartesi


Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Bilmez mesajında şu ifadelere yer verdi, “Tüm dünyada, işçi ve emekçiler tarafından, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs, ülkemizde 2008 Nisan ayında "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kabul edilmiş ve 22 Nisan 2009 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasa ile resmi tatil ilan edilmiştir.

Bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Covid-19 salgını dolayısıyla alınan tedbirlerle bayram havasında kutlanamayacak olsa da,

alın teriyle emek veren çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ilişkin görüşlerin tartışılmasına vesile olacaktır.

Hangi sektör olursa olsun çalışanlarımız, ülkemizin bugün elde ettiği ekonomik gücün gerçek sahibidirler. Emekleri ve alın terleriyle ülkemizin refah düzeyinin yükselmesinde büyük pay sahibi olan çalışanlarımızın, üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını ararken, tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmeye de özen göstereceklerine inanıyorum.

Bu vesileyle; başta Vanımızda olmak üzere çalışan, üreten bütün emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

Bu içerik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.